Yarıyıl tatili uzadı mı, 5 Şubat Pazartesi okul tatil mi?

İlk dönem karnelerini almalarının ardında yarıyıl tatili olarak da bilinen sömestr tatiline giren öğrenciler okulların açılmasıyla sıralarına geri dönecek. Okulların açılacağı günün yaklaşmasıyla birlikte, yarıyıl tatil uzatıldı mı veliler ve öğrenciler tarafından merak ediliyor. Geçtiğimiz günlerde Dezenformasyonla Mücadele Merkezi yaptığı paylaşım ile “5 Şubat Pazartesi okul tatil mi?” sorusuna yanıt verdi.

YARIYIL TATİLİ UZADI MI?

Yarıyıl tatilinin uzatıldığına hakkında Milli Eğitim Bakanlığı herhangi bir açıklama yapmadı. Yarıyıl tatili uzatılmadığı için 5 Şubat Pazartesi günü okullar açılacak.

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi de yaptığı açıklama ile iddiaları yalanladı.

Yapılan açıklama şu şekilde;

“15 günlük sömestr tatili 1 aya uzatıldı” iddiası doğru değildir. Milli Eğitim Bakanlığı’nın 7 Temmuz 2023 tarihinde yayımladığı çalışma takvimi konulu genelgeye göre, 2023-2024 eğitim öğretim döneminin yarıyıl tatili süresinde bir değişiklik bulunmamaktadır. Yarıyıl tatili, 22 Ocak 2024 tarihinde başlamış olup, 2 Şubat 2024 tarihinde sona erecektir.”

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Yarıyıl tatili, 22 Ocak 2024 Pazartesi başlayıp 2 Şubat 2024 Cuma tamamlanacak.

Öğrenciler karnelerini 19 Ocak 2024 Cuma günü alacak, okullar 5 Şubat 2024 Pazartesi günü açılacak.

5 ŞUBAT PAZARTESİ OKUL TATİL Mİ?

İkinci dönem, 5 Şubat 2024 Pazartesi başlayacak ve 14 Haziran 2024 Cuma sona erecek. İkinci dönem ara tatili ise 8 Nisan 2024 Pazartesi ile 12 Nisan 2024 Cuma tarihleri arasında yapılacak.

Ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5. sınıfları, ortaöğretim kurumlarının hazırlık ve 9. sınıfları ile pansiyonda kalacak öğrencilere yönelik okul hakkında bilgilendirme, akademik ve mesleki gelişimlerini destekleme, yeni girdikleri eğitim ortamına kısa sürede uyum sağlama amacıyla gerekli rehberlik çalışmaları yapılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x