Ticaret Bakanı, Ticaret Yapmayacakları Şirketleri Böyle Açıkladı!

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Esenyurt’ta sanayici ve iş adamları ile gerçekleştirilen istişare toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Ramazan ayında gıda fiyatlarının ani yükselmesini engellemek için gıda firmalarını dolaştıklarını belirten Bolat, “Vatandaşa haksız fiyat uygulamaya çalışan, zulüm etmeye çalışanlarla asla ticaret yapmayacağız” dedi.

TOPLANTIDA GÜMRÜKLER VE DIŞ TİCARET KONULARI ELE ALINDI

Toplantıda Ticaret Bakanı Ömer Bolat, gümrüklerin kaçak ticarete izin vermemesi gerektiğini vurgulayarak, “Gümrüklerin etkin ve hızlı çalışması, yasadışı, kaçak ticarete ve uyuşturucu ticaretine izin verilmemesi en önemli görevlerimiz arasındadır” ifadelerini kullandı. Ayrıca, dış ticaretin düzenlenmesi ve Türkiye’ye zarar veren ithalatın engellenmesi gerektiğini belirtti.

İÇ TİCARET VE DIŞ TİCARET DENGESİ HEDEFLENİYOR

Bakan Bolat, iç ticarette yapılan düzenlemelerle adil bir ticaret ortamının sağlanması gerektiğini dile getirirken, dış ticarette ise ihracatın arttırılması ve ithalatın azaltılması hedeflendiğini söyledi. Haziran ayından bu güne kadar ihracatın artış gösterdiğini ve ithalatın azaldığını belirten Bolat, dış ticaret açığının da ciddi oranda azaldığını ifade etti.

VATANDAŞIN MAĞDUR EDİLMEMESİ İÇİN ÇABA GÖSTERİLİYOR

Bakan Bolat, Türkiye’de stokçuluk, karaborsacılık gibi uygulamaların önlenmesi ve vatandaşın mağdur edilmemesi için yoğun çaba harcandığını dile getirdi. Özellikle gıda fiyatlarının kontrol altında tutulması için önemli adımlar atıldığını vurguladı.

HAKSIZ FİYAT UYGULAYANLARLA MÜCADELE EDİLECEK

Ticaret Bakanı Bolat, Türkiye’de haksız fiyat uygulamalarıyla mücadele edileceğini belirterek, “Kim vatandaşı kazıklamak istiyorsa onlarla alışveriş yapmayacağız” dedi. Ayrıca, bilinçsiz tüketici anlayışıyla hareket eden ve vatandaşa haksız fiyat uygulayan firmalarla ticaret yapılmayacağını vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x