Microsoft’un Yeni Yapay Zeka Özelliği Sizin Yerinize Toplantılara Katılıp Tüm İşlerinizi Hallediyor

Microsoft, Office ürünlerine ‘Copilot’ adında yeni bir yapay zeka destekli araç ekledi. Bu araç, kullanıcının gereksiz toplantılara katılmasını engelliyor. Böylece, kullanıcının zamanını daha verimli kullanmasına yardımcı oluyor. Detaylar içerikte. ?

Kaynak: 1

Microsoft, Office uygulamaları için “Microsoft 365 Copilot” adında yeni bir yapay zeka aracını piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

1 Kasım’dan itibaren kullanıma sunulacak olan bu araç, Teams üzerindeki toplantıları özetleme, email taslakları hazırlama ve Powerpoint sunumları oluşturma gibi özelliklere sahip.

Microsoft, bu aracın rutin işleri azaltacağını ifade ederken bazı endişeler de gündeme geliyor.

İnsanların bu tür araçlara bağımlı hale gelmesi ve yapay zekanın çalışanların yerine geçmesi konusunda kaygılar bulunuyor.

Avrupa ve Çin’in yapay zeka düzenlemelerine göre bir işin yapay zeka tarafından yapıldığını insanların bilmesi gerekiyor.

Microsoft’un ise bu aracında böyle bir özellik olmaması, oluşturulan düzenlemelerle çelişebilir.

Microsoft 365’in Genel Müdürü Collette Stallbaumer, aracın kullanımı konusunda sorumluluğun kullanıcılarda olduğunu belirtiyor.

Ancak Avrupa Birliği yapay zeka araçlarının sorumlu bir şekilde kullanılmasının, bu araçları üreten firmaların sorumluluğunda olduğunu vurguluyor.

Collette deneyimlerinde, Copilot’un ofis çalışanları için oldukça kullanışlı olduğunu gözlemlemiş.

Sizce Copilot, Türkiye’de kullanılmaya başlandığında çalışanlar için verimli olacak mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x