LINK Coin ve Bu 5 Altcoin’den Ortaklık Dahil Sıcak Haberler Var!

Chainlink (LINK Coin), dünyanın en büyük telekomünikasyon şirketlerinden biri olan Telefonica ile bir ortaklık kurdu. TRON, Bitcoin ağı için bir katman-2 çözümü oluşturuyor. Cardano, Chang Hardfork ve Plutus V3 yükseltmesine hazırlanıyor. Shiba Inu baş geliştiricisi SHIB Army’ye önemli bir hatırlatma yaptı. QuickNode, zkSync hiper-chain’ler için destek ekledi. Injective, main-net’te ilk tam entegre alan adı hizmetini başlattı. İşte detaylar…

Tron, Cardano, LINK Coin ve bu 3 altcoin’den sıcak haberler var!

Chainlink (LINK Coin), Telefonica ile işbirliği yapıyor

Önde gelen merkezi olmayan oracle ağı Chainlink (LINK Coin), dünyanın en büyük telekomünikasyon şirketlerinden biri olan Telefonica ile stratejik bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Bu sayede, Web3 akıllı sözleşmelerinin GSMA Open Gateway API’leri ile entegrasyonunu sağlayacak. GSMA Open Gateway API’leri, geliştiricilerin SIM takas tespiti, SMS dağıtımı, mobil kimlik ve daha fazlası gibi çeşitli telekomünikasyon yeteneklerine erişmesine olanak tanıyan bir dizi standartlaştırılmış arayüz. Bu API’ler, telekomünikasyon sektörü ve ötesinde yenilikçiliği ve birlikte çalışabilirliği teşvik etmeyi amaçlıyor.

Ortaklık, akıllı sözleşmelerin herhangi bir off-chain hesaplama veya veri kaynağını talep etmesine ve doğrulamasına olanak tanıyan yeni bir özellik olan Chainlink İşlevlerinden yararlanacak. Chainlink Functions, Web3 ve GSMA Open Gateway API’leri arasında bir köprü görevi görecek. Böylece, güvenli ve güvenilir veri iletimi ve doğrulama sağlayacak.

TRON Bitcoin Katman-2 çözümünü ve yol haritasını açıkladı

Önde gelen Blockchain platformu ve protokolü olan TRON, Bitcoin ağı için bir katman-2 çözümü oluşturuyor. Böylece, Bitcoin için kapsamlı bir ekosistem geliştirmeyi amaçlıyor. Tron, bu stratejisinde büyük bir değişiklik olduğunu duyurdu. TRON’un kurucusu Justin Sun, BTC için yeni bir katman-2 çözümüne yönelik bir yol haritası yayınladı. Sun, Bitcoin’e yönelik “pivotunu” açıklayarak kripto topluluğunu şaşırttı.

Sun ayrıca, Bitcoin Katman-2 çözümünün kullanıma sunulmasında üç aşamayı (α, β, γ) özetleyen ayrıntılı bir yol haritası paylaştı. Aşama α’da TRON, Bitcoin ağı ile cross-chain bağlantılarını genişletecek. Ayrıca, USDT, TRX, BTT, JST, SUN, NFT, WIN ve USDC gibi çeşitli TRON tokenlerinin cross-chain teknolojisi aracılığıyla Bitcoin ağına entegresini sağlayacak. Bu, TRON tokenlerinin Bitcoin ağıyla sorunsuz bir şekilde etkileşime girmesini ve birlikte çalışmasını sağlayacak.

Cardano’nun kuantum sıçraması: Chang ve Plutus V3

Cardano’nun Chang Hardfork & Plutus V3 Yükseltmesi, ADA’nın gelecekteki yörüngesini yeniden tanımlamayı vaat eden dönüştürücü bir değişime işaret ediyor. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, kripto para dünyası hızla gelişiyor. Bu ortamda Cardano (ADA) son dönemdeki yükselişiyle öne çıkıyor. Yaklaşan yükseltmeleriyle bir paradigma değişimi vaat ediyor. Fiyatındaki esnekliğe rağmen, Cardano’yu çevreleyen duygular ılık oldu. Ancak, 2024 yılının ilk yarısında gerçekleşmesi planlanan Chang Hardfork ve Plutus V3 yükseltmesi Cardano’nun yörüngesini yeniden tanımlamaya hazırlanıyor.

Shytoshi Kusama kritik mesajıyla SHIB Army’yi sersemletti

Shiba Inu ekosisteminin baş geliştiricisi SHIB ordusu için önemli bir hatırlatma yaptı. Meme coin lideri Shytoshi Kusama, bugün The SHIB Magazine’in yayınladığı bir gönderiyi paylaştı. Derginin yeni sayısıyla ilgili olan bu paylaşımda Shytoshi “ICYMI” olarak işaretledi. Ayrıca, “Biraz önemli…” diye ekledi. Paylaşım, SHIB Magazine’in Sevgililer Günü’ne adanmış yeni özel sayısı hakkındaydı. Dergi, SHIB geliştiricilerinin mesajlarını sık sık X hesabından paylaşan SHIB ekibinin sosyal medya pazarlama sorumlusu Lucie ile yapılan bir röportajı içeriyor.

QuickNode, zkSync Hyperchain desteği ekliyor

Ekibinin resmi açıklamasına göre, Web3 altyapı araçları sağlayıcısı QuickNode, zkSync hiper-chain’ler için destek ekledi. QuickNode’un yığınına yapılan yeni eklemeyle, müşteriler ZK Stack üzerine inşa edilen zkEVM örneklerinden yararlanabilecek. zkSync hiper-chain’leri, QuickNode’un desteklediği özel Blockchain’ler listesine dahil oluyor. Böylece, müşterilerinin talep üzerine hızlı ve ölçeklenebilir ZK teknolojisine erişmesine olanak tanıyacak.

Injective, main-net’te ilk tam entegre alan adı hizmetini başlattı

Injective, Solana ve Injective’in cross-chain kullanıcı deneyimini geliştirdi. Bu doğrultuda Injective, main-net’te ilk omnichain alan adı hizmetini başlattığını duyurdu. Kullanıcıların artık Solana ve Injective arasında işlem yapmak için aynı alan adını kullanma imkanı olacak. Ayrıca, bu iki ekosistemi daha fazla entegre edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x