Gazdan zehirlenen 3 balıkçının ölümünde 2 tutuklama

Ordu’nun Ünye ilçesinden gittikleri Karadeniz kıyısındaki Abhazya’da hamsi avına çıkan ve geminin ambarında biriken gazdan zehirlenen 3 balıkçının ölümüne ilişkin başlatılan soruşturma yenir bir gelişme yaşandı.

Balıkçı teknesinin ambarında temizlik yaptıkları sırada havalandırmadan sızan metan gazından zehirlenen 5 kişiden 3’nün ölümüyle ilgili 18 Şubat Pazar günü gözaltına alınan teknenin sahibi ve kaptanı M.G. ile baş tayfa C.C.’nin jandarmadaki işlemleri tamamlandı.

Adliyeye sevk edilen M.G. ile C.C., çıkarıldıkları hakimlikçe taksirle ölüme sebebiyet verme suçundan tutuklandı.

NE OLMUŞTU?

Uluslararası sularda avcılık yapmak üzere gerekli izinleri alan balıkçı teknesi, yaklaşık 2 ay önce Ünye Limanı’ndan Karadeniz’e açılmış, Soçi açıklarında avlanan teknede ambarda temizlik yaptıkları sırada havalandırmadan sızan metan gazından zehirlenerek 5 kişiden 3’ü ölmüş, 2’si Soçi’deki hastanede hayatını kaybetmişti.

Yaşamını yitiren balıkçılar Caner Gürkan, Cengiz Demirci ve Emrah Bakırcı’nın cenazeleri 18 Şubat Pazar günü tekneyle Ünye Limanı’na getirilmiş, M.G. ve C.C. ise Ünye Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla gözaltına alınmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x