AK Parti Sözcüsü Çelik’ten muhalefete tepki: Oy istemeden önce halka hesap vermeliler

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in açıklamalarından satır başları şöyle; Bugün sayın Cumhurbaşkanımızın doğum günü. Bütün teşkilatlarımız adına kendinlerinin doğum gününü kutluyoruz. Milletine adanmış bir ömürle, bedeli ödenmiş pek çok süreci yürüterek bu yaşlara büyük işlere imza atarak geldiler. Bundan sonrasında da kendilerine büyük başarılarla milletimiz için yapacakları çalışmalarda başarılar dileyerek nice yaşlar diliyoruz. Bu vesileyle dünya liderlerinden sayın Cumhurbaşkanımızı arayanlar var.

“TERÖRİSTAN İSTEYEN ODAKLARI BİLİYORUZ”

Bütün bu seçim sürecinde bu çalışmalar devam ederken ülkemizin güvenliğinin korunması bakımından terörle mücadele karararlılıkla sürmeye devam ediyor. Esas amacımız ülkemizin iç ve dış güvenliğini korumak ‘teröristan’ adacıkları kurmak isteyenlere müsaade etmemektir. Arkasındaki odakları biliyoruz. Bundan sonrasında da müsaade etmeyeceğiz. Komşularımızın da güvenliğinin sağlanması bakımından son derece önemlidir. Güney sınırlarımızda terör yapılanmasına müsaade etmeyiz. Terör yapılanmalarına müsaade etmeyeceğimizi, bunları kullanan odakların siyasi projelerini net bir şekilde gördüğümüzü ifade etmek isterim. 

Sınırlarımızın etrafında ‘teröristan’ adacıklarını kurmak isteyenlere şimdiye kadar müsaade etmedik ve bunda sonra da etmeyeceğiz.

DEPREM BÖLGESİ

Ne seçim ne başka gündem deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın yaralarını sarma konusundaki irademizin önüne geçemez. Cumhurbaşkanımızın ziyaret ettiği 5 ilde konut ve köy evi teslim edildi. Bir kere daha deprem bölgesindeki vatandaşlarımıza sevgilerimizi saygılarımızı sunuyoruz.

EKONOMİK PROGRAM

Meyvelerini vermeye devam ediyor. Pek çok alanda güçlü neticeler görülmeye başlandı. Enflasyonla ilgili olarak ve diğer alanlarla ilgili olarak da olumlu gelişmeleri görmeye devam edeceğiz. Ülkemize giren yabancı para miktarı artmaktadır. Türkiye’nin kredi notunu yükseltmektedir. Bundan sonra vatandaşlarımızın olumlu etkileri daha çok göreceğini ve bu programın daha güçlü neticeler vereceğini değerlendiriyoruz.

Enflasyonda düşüş, cari açığın azalması, genç ve kadın istihdamının artması gibi pek çok alanda güçlü neticeler görünüyor, makroekonomik göstergelere de yansımaya başladı.

“ABD’NİN GAZZE VETOSU UTANÇ VERİCİ”

Netanyahu’nun soykırım faaliyetleri devam etmektedir. Hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısı artıyor. Hiçbir girişim Netanyahu hükümetini bu soykırım faaliyetinden geriye döndürmedi. Açlıkla mücadele konusunda yepyeni bir imtihanla karşı karşıya kaldılar. 6 çocuktan bir tanesi şiddetli bir kıtlıkla karşı karşıya. Burada güvenlik çervesinde faaliyet yürüttüğünü söyleyen İsrail güvenlik güçlerinin tamamen Gazze’deki insanları öldürmek amacıyla hareket ettiği defalarca görüldü. Uluslararası kurullar bunu durduramıyorsa hiçbir işe yaramıyorlar demektir. Bu kurumlara ihtiyaç yok demektir. Her türlü İsrail’i durduracak girişimin ABD tarafından veto edilmesi ise ABD açısından utanç verici kara leke olarak tarihine geçecek adımdır. Öncelikli olan ateşkesin sağlanmasıdır.

Cumhurbaşkanımız geniş bir diplomasi ağı çerçevesinde ziyaretler gerçekleştirdi. Gazze konusundaki ortak duruşu daha da güçlendirmektir. Cumhurbaşkanımız gerçekleştirdiği diplomasi atağının Gazze için yapılmış en güçlü diplomatik girişim olduğunu da ifade etmek isterim. Gazze birinci gündemimiz olmaya devam edecektir.

“SABOTE ETMEYE ÇALIŞAN GİRİŞİMLER OLDUĞUNU GÖRÜYORUZ”

Karabağ savaşı sonrası ortaya çıkan tabloyu hassasiyetle takip ediyoruz. Bu süreci sabote etmeye çalışan yeni girişimleri görüyoruz. Ermenistan’da normalleşme sürecini de Azerbaycan ile uyum ile ilerletmeye çalışıyoruz. Bu süreci sabote etmeye çalışan girişimler olduğunu görüyoruz. Ermenistan’da bu saldırganlıktan vazgeçme iradesinin ortaya çıktığını görüyoruz.

Cumhurbaşkanımızın liderliğindeki milli teknoloji hamlesi, yoluna güçlü bir şekilde devam ediyor. Alper Gezeravcı’nın uluslararası uzay istasyonunda görev yapmasından sonra Türkiye yeni astronotlar da uzaya gönderecek.

“OY İSTEMEDEN ÖNCE İZAH ETMELERİ GEREKİR”

Yerel seçim sürecindeyiz. Cumhurbaşkanımız hemen her gün bir ilimizde miting gerçekleştirmektedir. Seçim süreci boyunca da bu devam edecek. Cumhur İttifakı ortaya koyduğu ilkeler çerçevesinde kendi siyaseti çerçevesinde gayet tutarlı gayet açık bir iletişimle yoluna devam etmektedir. Karşımızdaki muhalefetin içine düştüğü tabloyu net bir şekilde tekrar hatırlatmak gerekir. 6’lı 7’li masa denilen çerçevede çıkmışlardı.  Bir taraftan gizli birtakım protokollerle makamlar dağıtılırken sayın Kılıçdaroğlu’nun kendi partisinden bile saklayarak götürdüğü net bir şekilde görüldü. Millete hizmet götüreceğinizi söylediniz, birbirleriyle ilgili ağır laflar söylüyorlar. Oy istemeden önce o süreçte ortaya koydukları tutumla ilgili olarak genel seçimler öncesinde bu tablonun bugün bir siyasi saçmalığa dönüşmesi kapsamında millete hesap vermesi gerekir. Burada tabii en ilginç olan CHP’deki durum. Neredeyse siyasi aklın rafa kaldırıldığı onun yerine yapay zeka ile karar verilmeye çalışıldığı tablo var. Bütün bu tabloya bakıldığında gelenen nokta şudur vatandaşlardan oy istemeden önce özür beyanında bulunması ve bunu izah etmesi gerekir.

Seçim sürecinde son derece üzücü bir olaya Ankara Mamak’ta şahit olduk. CHP başkan adayı Iraklı Türkmen çocuklarının gözünün içine bakarak nefret söyleminde bulundu. ‘Bunlar Türkiye için sorun olur’ dedi. Bu aslında milletimizin faydasına olmaz, milletimizin değerleriyle uyumlu olmaz. Bunların hangi provokasyonlar gözetilerek yapıldığını net bir şekilde görmeliyiz. Bir topluluğun içerisinde böylesine faşizan bir üslupla konuşulmasını şiddetle lanetlediğimizi ve kınadığımızı ifade etmek isterim. Göç konusunda göçmen konusunda farklı bir siyasetiniz olabilir; ama bu nefret söylemine, suçuna dönüşüyorsa, demokrasiyi zehirleyecek şekilde faşist bir üslupla ifade ediliyorsa bunun karşısında olacağımızı ifade etmek isterim.

F-16

F-16’larla ilgili bu noktaya gelmesinden memnuniyet duyuyoruz. Türkiye kendi güvenliğini, egemenlik haklarını koruyacak ülkedir. NATO müttefiki ülkelerden parası karşılığında silah sistemi almaya kalktığında kısıtlamanın çıkarılması siyasi akılla bağdaşmaz. Çünkü bu ortak NATO güvenliğine katkı yapacaktır.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x